Dzień Bezpiecznego Internetu

dbi.png

W tym roku obchodzić go będziemy dnia 5 lutego pod hasłem "Działajmy razem". Organizatorzy chcą zachęcić każdego z nas do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online oraz podkreślić „istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia”.

Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska.

Nasze przedszkole już po raz czwarty bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W dniach od 11 do 15 lutego 2019 r. przeprowadzimy zajęcia z dziećmi na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych, netykiety, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowania w Internecie. Szczególnie ważne dla nas będzie rozpropagowanie wśród rodziców informacji i działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz pozytywnego wykorzystania internetu. To właśnie rodzice pełnią rolę pierwszych e-edukatorów i są kluczowymi osobami dla kształtowania pozytywnych wzorów używania mediów cyfrowych przez dzieci. Działajmy razem dla dobra i bezpieczeństwa dzieci.