Nasze przedszkole

W Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 "Małego Europejczyka" w Warszawie położonym przy ulicy Strumykowej 17 znajduje się 13 oddziałów przedszkolnych, w tym 6 oddziałów integracyjnych. Przedszkole zachwyca kolorystyką i wyposażeniem. Perełką tego obiektu jest piękna sala widowiskowa wyposażona w oświetlenie sceny i nagłośnienie, sala integracji sensorycznej oraz sala doświadczania świata.

Budynek

Historia przedszkola

1962

Uruchomiono jednooddziałowy punkt przedszkolny w budynku Szkoły Podstawowej Nr 116 przy ul. Klasyków.

1962

1974

Funkcjonowały już trzy oddziały. Od tego roku przedszkole zaczęło się dynamicznie rozwijać. W ostatnim roku pracy przy ul. Klasyków przedszkole liczyło już pięć oddziałów i było znane oraz cenione przez mieszkańców Białołęki.

1999

Przedszkole zostało przeniesione do nowej, liczącej siedem oddziałów siedziby przy ul. Strumykowej 17.

1999

Lata 1999 do 2011 to okres wielkich zmian i szybkiego rozwoju przedszkola, podobnie jak całej Dzielnicy Białołęka.

2000

Uruchomiono pierwszy oddział integracyjny, w którym znalazło miejsce pięcioro dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i w miarę rozwoju naszej prężnej Dzielnicy rozszerzano tę ofertę.

2000

Odbyła się uroczystość nadania placówce imienia "Małego Europejczyka".

2011

Rozbudowano placówkę o kolejnych sześć oddziałów, a w 2018 r. dostosowano następne dwa oddziały. Obecnie przedszkole obejmuje opieką i wychowaniem dzieci w 15 oddziałach.

2011

Nasza placówka obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia.