W przedszkolu realizowane są zajęcia dydaktyczne poszerzające ofertę edukacyjną placówki:

Rytmiczny matematyk

Chociaż mało mamy lat, poznajemy matematyki świat

Program zajęć opiera się na założeniu łączenia nauki matematyki z aktywnością muzyczno-ruchową. W ramach zajęć realizowanych w modelu STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Maths) wykorzystujemy:

• elementy programu matematycznego „W Krainie Liczb” opartego na materiale dydaktycznym firmy Wehrfritz w postaci „Liczbowych ogrodów”
  • zabawy muzyczno-rytmiczne z elementami pedagogiki Carla Orffa,
  • rozwiązania Lego® Education i specjalnie zaprojektowane zestawy LEGO® Duplo Education: STEAM Park i Coding Express
  • nowoczesne technologie, w tym roboty edukacyjne.

Na zajęciach „Rytmiczny matematyk” to dzieci tworzą matematykę, tworzą przestrzeń dla indywidualnych pomysłów. Siła koncepcji programu tkwi w ramowym podejściu: odwołuje się do ciała, umysłu i ducha.

Podczas spotkań matematycznych w „Mieście Liczb” dzieci rozwijają logiczne myślenie, zainteresowanie cyframi i liczbami. Odwiedzając kolejne domki liczbowe dzieci aktywnie biorą udział w organizowanych zabawach muzyczno-ruchowych i matematycznych poszerzając przy tym swoją wiedzę i umiejętności.

Każde zajęcie jest nową i ciekawą muzyczną przygodą pokazującą dzieciom piękno matematyki. Atrakcyjne pomoce i ciekawe zabawy wykorzystujące uwielbiane przez dzieci klocki, bajki, muzykę, ruch, zachęcają je do kreatywnego działania, ułatwiają porządkowanie przeżyć i wiedzy oraz rozpoznawanie związków. W tym bogactwie i różnorodności działań dzieci mogą znaleźć coś na miarę swoich możliwości i zainteresowań.

Matematyk Stanisław Kowal pisał, że „matematyka jest najbardziej oszczędna w słowach. Może nawet obejść się bez słów. Nie istnieją dla niej programy translatorskie, bowiem jej język jest jak język muzyki – zrozumiały dla wszystkich ludzi świata”.

Taniec, śpiew, muzyka z językiem angielskim

Nauka języka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie, może być bardzo pasjonująca. Program zajęć kładzie szczególny nacisk na muzykę i zabawę, które naturalnie wprowadzają dzieci w zaczarowany świat nauki języka angielskiego. Muzyka i piosenki to doskonały sposób na urozmaicenie nauki języka angielskiego a taniec wyzwala naturalną potrzebę ruchu oraz aktywizuje umysł, mobilizując do działania. W trakcie tańca i wspólnego śpiewania piosenek dzieci poznają wiele słów i zwrotów w języku angielskim, ćwiczą pamięć a także mięśnie, koordynację ruchów i pracę w zespole.

Program zajęć opiera się na przekonaniu, że dzieci, które we wczesnych latach swego życia zetkną się z językiem angielskim, będą lepiej przygotowane do podjęcia nauki języka obcego w szkole.

Zakładając, że język angielski jest językiem globalnym, którego znajomość jest niezbędna do funkcjonowania w życiu codziennym, program wprowadza dzieci w świat języka angielskiego w przyjemny i łagodny sposób. Podczas nauki języka w przedszkolu szczególnie istotne jest zaangażowanie wszystkich zmysłów dziecka, jego odczuć, respektowanie jego potrzeby ruchu i sprawdzenia swoich umiejętności.

Będziemy uczyć angielskiego poprzez taniec i ruch. Poprzez opowieści ruchowe, elementy rytmiki oraz ćwiczenia ogólnousprawniające. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i pamięć, przy równoczesnym oswajaniu ich z językiem obcym. Zajęcia będą miały formę zabawy połączona z nauką języka angielskiego.