Przedszkole z Oddziałami
Małego Europejczyka

ul. Strumykowa 17

tel. i fax 22 676 51 95

"Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć,
nauczyłem się w przedszkolu"
Robert Fulghum
Uwaga:
Obwody szkół podstawowych obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019

Małego Europejczyka

czwartek, 06 grudnia 2018 13:52

Zajęcia dla rodziców

Zapisy:

piątek, 30 listopada 2018 13:23

Mikołaj

piątek, 09 listopada 2018 12:01

List z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Drodzy rodzice zacjęcamy do zapoznania się z treścią listu z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

List Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

piątek, 05 października 2018 09:07

Wychowuj bez klapsów!

Wychowuj bez klapsów! - Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:

„Potrafię się zatrzymać"!

Ciągle blisko połowa Polaków (48%) uważa, że za karę można uderzyć dziecko. 26% polskich rodziców przyznaje, że zdarzyło się im stosować kary cielesne. Są to przede wszystkim klapsy oraz bicie ręką. Pytani o powody, mówią o utracie panowania nad sobą (56%), zmęczeniu, poczuciu bezradności, braku wsparcia czy braku znajomości innych metod wychowawczych (36%).

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 27 lat podejmuje działania na rzecz eliminacji kar fizycznych wobec dzieci. Przez ten czas wyraźnie zmniejszyła się społeczna akceptacja dla takich zachowań. Bicie dzieci nie jest już dziś postrzegane jako norma.

Celem nowej kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Potrafię się zatrzymać” jest wsparcie rodziców w radzeniu sobie z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach wychowawczych. Kampania kierowana jest do rodziców małych dzieci (do 6. roku życia), którym zdarza się stosować klapsy, ale poszukują innych, konstruktywnych metod stawiania dziecku granic, by nauczyć je przestrzegania zasad.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa