Zbiórka na rzecz Evy – raport pierwszy. Akcja nadal trwa!

Szanowni Państwo,
w marcu, w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz chorej na SMA typu1 - rdzeniowy zanik mięśni - Evy. Jest to mała, niespełna 2 letnia dziewczynka, która mieszka w Warszawie. Przyjechała z rodzicami z Ukrainy, gdyż niestety w jej kraju nie leczy się tej choroby. Rodzina Evy pracuje i leczy się teraz w Warszawie. Pomagamy im, bo zbiórki na rzecz polskich dzieci idą bardzo sprawnie za sprawą rodziny i przyjaciół na miejscu. Ta rodzina nie ma tu nikogo, oprócz nas...

Jak zapewne Państwo zauważyli na ogrodzeniu od razu zawisł baner informacyjny, a w przedsionku stoi puszka GÓRA GROSZA. Tuż przed zamknięciem przedszkola, pełna puszka została rozliczona. Już po jej otwarciu okazało się, że to nie były same grosze, bo w samych banknotach uzbieraliśmy 200 zł!

W maszynie liczącej w NBP z bardzo ciężkiej torby monet, uzbierało się aż 117,46 zł co daje łączną kwotę 317,46 zł, która została wpłacona na oficjalne konto Evy w fundacji Serce dla maluszka od naszego przedszkola.

W przedsionku ustawione zostało również pudełko, w którym zbieramy rzeczy na licytacje na facebookowej grupie Evy: zabawki, książeczki, nawet ubranka i gadżety. Wszystko jest wystawiane i licytowane na fb Evy:

Bardzo dziękuję Dyrekcji za zgodę i bardzo miłą współpracę, Paniom Wychowawczyniom oraz Radzie Rodziców za dystrybucję informacji, a najbardziej naszym Przedszkolakom i Rodzicom za włączenie się do akcji :)

Liczymy na więcej – akcja nadal trwa!

opracowała: Mama Marceliny z Poziomek