Startuje Rowerowy Maj

Kampania Rowerowy Maj

"Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

"Rowerowy Maj" poprzez zabawę połączona jest z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkoli, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, nauczyciel, pracownik, który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników, grup i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.